Loading

Rampel ekibi olarak çözüm ortağı olduğumuz tüm müşterilerimize bütüncül hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Bu bağlamda sunduğumuz hizmetlerden biri de fason paslanmaz kaynak faaliyetimizdir. Sanayinin bir çok alanında sıklıkla kullanılan kaynak uygulaması Rampel’in deneyimli ve metal üretim departmanı tarafından titizlikle uygulanmaktadır.

Paslanmaz Kaynak Hakkında

Rampel kaynak işlemi, ve kaynaklanmış paslanmaz çelik ürünler ve ürün geliştirme konusunda deneyimli bir ekibe ve bir çok endüstride memnum referansa sahiptir. Paslanmaz çelikler ve ısıya dayanıklı çeliklerin kaynaklama işlemi korozyon ve ısı dayanımı gibi özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Kullanılacak kaynak malzemeleri kaynaklanacak ana metal ile aynı özelliklere sahip olmalıdır. Bazı özel durumlarda ise kaynak malzemesinin kaynaklanacak ana malzemeden daha yüksek alaşımlı olması gerekebilmektedir. Tecrübeli kaynakçılarımız, müşterimizin yeni ürün tasarımlarının ilk aşamalarında veya mevcut üretimlerine katkı sağlayabilecek yeteneklere ve sertifikasyona sahiptir.

Paslanmaz Kaynak Hizmetlerimiz

  • Kaynak metalinin ve stabilize edilmiş paslanmaz çeliklerin yüzeyleri çok fazla parlatılmaz.
  • Paslanmaz çelikler hem aynı bileşime sahip kaynak malzemeleri ile hem de düşük-karbonlu kaynak malzemeleri ile kaynak yapılabilir.
  • Karbon oranı düşük olan paslanmaz çeliklerin kaynaklama işlemlerinin düşük karbonlu kaynak malzemeleri ile yapılması gerekir.
  • Azot alaşımlı  paslanmaz çeliklerin kaynaklama işlemlerinin alaşımsız kaynak malzemeleri ile yapılması gerekir.
  • Paslanmaz çeliklerin termik genleşmesi yüksektir. Bu sebepten dolayı bu metallerin puntalama işlemleri deformasyonu azaltmak için kısa pasolarla yapılması gerekir.
  • Paslanmaz çelikler düşük termik iletkenliğe sahiptir. Bu nedenle kaynaklama esnasında kaynak bölgesinde fazla ısı birikimi gerçekleşir. Bu sebepten dolayı ısı girdisinin sınırlandırılması gerekir.
  • Kaynak sonrası ısıl işlem uygulamak temiz bir metalik yüzey sağlanmasına olanak tanır.

Rampel, müşterilerinin spesifik ürünlerinin üretimi konusunda ihtiyaç duydukları kaynak işlemi prosedür yönetimine ve kaynakçı yetki belgelerine sahiptir.

 

Bize Ulaşın

Paslanmaz kaynak, fason üretim, fason paslanmaz kaynak, elektrostatik toz boyama, lazer kesim, plazma kesim, abkant büküm, alüminyum kaynak, gaz altı kaynak, argon kaynak gibi fason üretim hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgiyi müşteri temsilcilerimizle irtibat kurarak edinebilirsiniz. İletişim sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bize 0212 485 05 35 nolu sabit hattımızdan veya 0532 139 90 63 nolu GSM hattımızdan ve info@rampel.net e-posta adresimizden de ulaşabilirsiniz.