Loading

Alüminyum Metal Palet

ALUMİNYUM PALET

Taşıma işleminin her aşamasında kullanılabilen alüminyum palet, oldukça verimli bir araçtır. Alüminyum palet çeşitlerinin hepsi, forklift tarafından taşınabilecek şekilde tasarlanır ve üretilir. Bu sebepten ötürü de, paletin ızgaraları arasında forklift çatalının girebileceği kadar bir boşluk bırakılır. Taşıma işleminde en önemli nokta, tek seferde taşınacak malın miktarı, olabildiğince büyük ve standart olmalıdır. Bu nedenle, taşıma aracının ne kadar verimli olduğu, malın yığın haline getirilerek veya toplanarak birim yük haline getirilmesiyle yükseltilir. Ufak materyaller, belirli büyüklükte olan kutulara yerleştirilerek parçaları alüminyum palet üzerine koyarak veya malın tamamını ambalajlayarak tek seferde mümkün olduğunca fazla mal taşınması sağlanır.

Paletler temelde tek yüzlü ve çift yüzlü olarak ikiye ayrılmasına karşın yapıldıkları maddelere göre de sınıflandırılırlar. Tek yüzlü paletlerin kullanım alanı genellikle tek sıra halinde taşınacak mallardır. İki yüzlü paletlerin kullanım alanı ise üst üste, yığın halinde taşınacak mallardır. Palet seçmeden önce, nasıl bir taşıma ve depolama yöntemi belirleyeceğinize karar verip, ona göre paletinizin tek yüzlü mü çift yüzlü mü olacağını seçmelisiniz. Daha sonrasında taşıdığınız malın içeriğine göre paletin hangi maddeden yapıldığına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Kötü kalite paletleri kullanmak, sizi uzun vadede zarara uğratacaktır. Bu sebepten ötürü palet alırken uzun ömürlü olmasına özen gösterin. Dilerseniz, palet sektöründe öncü firma olan Rampel firmasının internet adresini ziyaret edebilir, alüminyum palet fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ahşap paletler, geleneksel palet türü olarak kabul edilse de ihtiyacı karşılamak adına farklı malzemelerden paletler de üretilmiştir. Alüminyum palet üretimi de bu ihtiyaca yönelik ortaya çıkmıştır. Hafif ve dayanıklı olma özelliğiyle de çoğu yerde kullanılmaya başlanmıştır. Alüminyum palet, palet çeşitleri arasında en uzun süreli kullanılabilecek palet çeşididir. 10 ile 20 yıl arasında ömrü vardır. Korozyona, darbeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Üstelik alüminyum palet imalatı yüzde yüz geri dönüştürebilir malzemeden yapıldığı için çevreye de duyarlıdır. Müşterilerine kaliteli hizmeti esas alan Rampel firması, alüminyum palet fiyatları olarak da pek çok kişinin cebini rahatlatmaktadır.

Alüminyum Palet Modelleri