ALUMİNYUM PALET URETİMİ

METAL TASIMA PALETİ URETİMİ

ALUMİNYUM PROFİL TASIMA PALETİ

AGIR TİP METAL PALET İMALATI

Metal Palet 

Genellikle taşıma amacıyla kullanılan metal palet nedir? Bu soruyu yanıtlamadan önce palet hakkında küçük çapta da olsa bilgilenmek gerekiyor. Paletler, taşınacak materyalleri birimleştirir. Yük, paletlerin üzerine yerleştirilir ve ambalajlanır. Böylece kolayca taşınmaya hazır hale gelir. İki palet ızgarasının birleşiminden palet oluşur. Bu ızgaraların arasında ise paletli yükleri taşımaya yarayan forkliftin çatallarının girebileceği kadar bir boşluk bulunur. Her ülkede paletlerle ve metal palet imalatı ile ilgili farklı kurallar ve kanunlar olduğu için, özellikle uluslararası iş yapan ithalatçılar, nakliyeciler ve metal palet üreticileri, bu konu hakkında detaylı bilgi edinmesi gerekir. Sektörün öncü firmalarından bir tanesi olan Rampel, metal palet fiyatları bakımından da müşterilerine kolaylık sağlıyor.

Paletler, taşımacılık için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kullanım alanları da çok geniş olduğu için metal, ahşap, plastik gibi çeşitleri ayrılmıştır. Bu sebepten ötürü metal palet nedir? metal palet nerede kullanılır? Bir palet ne kadar yük taşır? vb. soruların cevaplarının iyi bilinmesi gerekir. Tek yüzlü ve iki yüzlü olarak da kendi içerisinde ikiye ayrılan bu paletlerden tek yüzlü olanları tek sıra halinde taşınacak mallar için, iki yüzlü olanları ise üst üste dizilecek mallar için kullanılır. Metal palet nedir? sorusunun cevabını iyice kavradıktan sonra palet çeşitlerini ve ne için kullanıldıklarını öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Paletler hakkında genel bir bilgi verdiğimize göre artık asıl sorumuz olan ”metal palet nedir” sorusuna geri dönebiliriz. Metal palet, metalden yapılma bir palet çeşididir. Ahşap paletlere göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Diğer paletlere göre daha pahalı olsa da uzun ömürlü olduğu için zaman içerisinde kendi parasını çıkartır. Ortalama 100 saatlik ömrü bulunan bu paletlerin yıl içerisinde aldığı hasar geri dönüşü %2’den azdır. Metal palet üretimi denilince akla ilk olarak Rampel geliyor. Sektörde yer alan diğer firmalara nazaran metal palet üretimi konusunda bir adım önde olan bu firma ayrıca, müşterilerine sunduğu ayrıcalıklarla tanınıyor. Üstelik metal palet fiyatları da bir hayli uygun. Siz de firmanın internet sitesinden aradığınız modelde ve fiyat aralığında palet veya paletler bulabilirsiniz.

istenilen ebatta ve taşıma kapasitesinde  üretim imkanı

Galvaniz kaplamalı yada elektrostatik toz boyalı

ÖZEL ÜRETİM METAL PALET