Paletler yapıldıkları malzemelere göre gruplandırılırken aynı zamanda tek yüzlü ve çift yülü olarak da birbirinden ayrılmaktadırlar. Tek yüzlü paletler sıra halinde taşınacak mallar için uygunken, çift yüzlü paletler ise üst üste dizilerek taşınacak mallar için uygundur.

alüminyum palet fiyatlarıAlüminyum Palet Fiyatları İle Dikkat Çekici

Palet seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk husus paletinizin tek yüzlü mü çift yüzlü mü olacağıdır. Sonrası ise paletin hangi malzemeden yapıldığına, kalitesine ve maliyetine dikkat etmeniz gerekir. Kötü kalitede olan paletler zaman, para ve iş gücü kaybına yol açabilir. Bu nedenle kaliteli ve uzun ömürlü palet seçmekte yarar var. Siz de Rampel firmasının internet sitesini ziyaret ederek paletler hakkında daha fazla bilgi alabilir, alüminyum palet fiyatları nedir, öğrenebilirsiniz.

Geleneksel olan paletler ahşaptan yapılan paletlerdir. Fakat, bu paletler gereksinimleri karşılamadığı için paletler farklı malzemelerden yapılmaya başlanmıştır. Alüminyum palet üretimi de gereksinim sonucu ortaya çıkmış olup hafifliği ve dayanıklılığıyla pek çok alanda kullanılıyor. Alüminyum palet, palet çeşitleri arsında en uzun ömürlü olan paletlerdir. Ortalama 10 ila 20 yıl arasında ömürleri vardır. Korozyona karşı da oldukça dayanıklıdırlar. Alüminyum palet imalatı %100 geri dönüştürülebilir malzemeden yapılır. Bu da çevre kirliliğinin önüne geçmek adına oldukça önemli bir noktadır. Rampel firması en iyi kaliteyi, uygun fiyatlarla müşterileriyle buluşturuyor. Siz de alüminyum palet fiyatları hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsanız Rampel’in internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Taşıma işleminin en önemli prensiplerinden bir tanesi, bir seferde taşınacak malın miktarı, mümkün olduğunca büyük ve standart boyutlarda olmalıdır. Bu sebeple, taşıma ekipmanının verimliliği, malın ve ham maddenin yığın haline getirilerek ya da toplanarak birim yük şekline getirilmesiyle arttırılır. Ufak parçalar, belli büyüklükteki kutulara yüklenerek parçaları alüminyum palet üzerinde toplayarak ya da malı paketleyerek tek seferde oldukça fazla miktarda malın taşınması sağlanır.

One Comment

Leave a Reply